Gösterişli Pırlanta Yüzükler · Vazgeçilmez Pırlantalar

Gösterişli Pırlanta Yüzükler · Vazgeçilmez Pırlantalar

Pırlanta yüzükler, pırlanta takılar her kadının vazgeçilmezidir. Evlilik teklifi ya da nişan gibi önemli günlerin unutulmaz simgesidir. Bunun yanı sıra kadınlar için özel gün hediyeleri arasında ilk sırayı alıyor. 

Kadınların en beğendiği aksesuarları olan pırlanta takıları seçerken zorlanmak çok normal. Kaliteli taşlardan parıl parıl parlayan kolyeler, yüzükler ve küpeler insanın gözünü alıyor. 

Ancak seçim yaparken alınacak kişi kimse onun özelliklerini ön planda tutmak, bütçeyi göz önünde bulundurmak seçim yapmanızı kolaylaştırabilir.

Pırlanta kesim modelleri birbirlerinden çok farklı. Pırlanta yüzük kesimi ayrıca fiyatı de belirleyen en net özelliklerden bir tanesi. Yuvarlak kesim pırlanta yüzükler en sık tercih edilenlerden.

Pırlanta yüzüğün fiyatını belirleyen bir değer özellik ise karat değeridir. Piyasada bulunan pırlantaların karat değerleri belirleyici ve kesimlerini ortaya çıkaran özelliklerden biridir. 

Karat artış gösterdikçe fiyatlar artmakta, kesimi kendini ortaya koymaktadır.

Pırlanta Yüzükler de Karat Seçimi

Evlenme teklifleri, sevgililer günü, söz-nişan, doğum günü gibi özel günlerde genellikle 0,10 – 0,30 karat ağırlığında seçilmektedir. Sadece pırlanta tektaş yüzükler de olduğu gibi kenarlarında pırlanta taşlar ile çevrelenmiş gösterişli pırlanta yüzük modelleri de bulunmaktadır.

Bloga dön