Altın Kolyelerde Doğru Boy Nasıl Seçilir?

Kıyafetlerin tamamlayıcı aksesuarları olarak tercih edebileceğiniz kolye modelleri ile kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. Seçilen bu şık takının uzunluğu, kombine tam anlamıyla uyum sağlayabilmesi adına çok önemlidir.

Kolye uzunlukları, takının bütünüyle kendini gösterebilmesi için önem arz eden bir kriterdir. Bunun yanında kolye, takıldığı bölgeyi vurgulama özelliği sayesinde yaygın olarak kullanılan bir takı çeşididir.

Kolye zincir uzunlukları doğru şekilde belirlenerek vurgulamak istediğiniz bölge ön plana çıkarılabilir. Birbirinden şık kolye modellerini Jess Diamond’da bulabilirsiniz.

Doğru Kolye Seçimi

Kolye seçiminde belli kriterleri göz önünde bulundurarak en doğru ürünün seçimini yapabilirsiniz.

Bu kapsamda dikkat edeceğiniz hususlar arasında boyun ölçüsü, genel görünüm, vücut tipi ve yüz şekli, dikkate alınması gereken kritik noktalardır.

Alt başlıklarımızda belirtilen hususları dikkate alarak kolye boyutları doğru şekilde belirlenebilir.

Boyun Ölçünüzü Tespit Edin

Kolye boyun ölçüleri, doğru kolye boyutunun seçiminde en önemli husustur. Özellikle bir gerdanlık ya da choker tarzında bir zincir satın alma düşüncesindeyseniz bu husus daha da ön plana çıkacaktır.

Basit bir mezura yardımıyla pratik şekilde boyun ölçünüzü alabilirsiniz. Gerdanlığın rahat durması için ölçtüğünüz boyun uzunluğu 5 cm artırılarak kolye seçimi yapılmalıdır.

Klasik bir kolye seçiminde ise bu ölçüye 10 cm eklemeniz çok daha uygun olacaktır.

Boyun Yapınızı Tespit Edin

Boyun yapısı ince olan kişilerde kolye ölçüleri kısa olan modeller daha şık bir görünüm sergiler. Özellikle gerdanlık tarzındaki takılar bu kapsamda değerlendirilebilir.

Kısa veya geniş bir boyun yapısına sahip olan kullanıcılar ise 50-60 cm daha uzun zincir ölçüleri ile boyun yapısının daha uzun görünmesini sağlayabilir.

Ortalama boy uzunluğunda iseniz muhtemelen standart kolye uzunlukları ile imal edilmiş bir zincir ya da kolyeden istediğiniz verimi alabilirsiniz. Bunun yanında aşağıdaki hususları da dikkate alabilirsiniz.

Boyunuzu Göz Önünde Bulundurun

Kolye seçiminde dikkate alacağınız hususlardan biri de boyunuzun uzunluğudur. Boyunuz 160 cm ve altındaysa 40-60 cm uzunluğa sahip bir kolye modelini tercih edebilirsiniz. Daha uzun bir boya sahipseniz de kolye uzunluğu ne kadar olmalı diye düşünmenize gerek kalmaz. Hemen her kolye modelini kullanabilirsiniz.

Bloga dön